fbpx

EDITI KOGEMUSLUGU

Täpselt selline naine, kellega võiks vabalt luurele minna, või siis sünnitama! Mina valisin alustuseks sünnituse. 
edit
EMA

Minu lugu algas tegelikult juba 2015. aastal kui sündis meie esimene laps. Esiklapse sünd  ja sellele järgnev aeg oli minu jaoks raske kogemus, mille tõttu oli mõte teise lapse sünnist hirmutav. Selina sündi oli oodata 2018 aasta juulis. Oma mõtetes üritasin ikka sisendada endale, et enam sellist kogemust tulla ei saa, kindlasti läheb paremini, kuid hirmud olid suured. Hirm alateadvuses oli suur. Ma tunnen, et ka läbi alateadvuse jõudsin ma mingi ime läbi Eeva-Loteni. Mõttejõud on suur. Minul oli abi vaja ja paremat abi ei oleks ma osanud soovidagi. Eeva-Lotega kohtusime esimest korda märtsis (tähtaeg oli juuli keskpaigas), mil ma tundsin, et ta on tõesti mu teele kui saadetud ning pean iga hinna eest sellest võimalusest kinni haarama. Eeva-Lote on oma olemuselt hästi soe ja siiras, avatud ja positiivne. Täpselt selline naine, kellega võiks vabalt luurele minna, või siis sünnitama! Mina valisin alustuseks sünnituse. 

Raseduse jooksul kohtusime 4-5 korda, mil rääkisime palju rasedusest, sünnitusest ja sellest, mida oodata. Ma sain nõuandeid ja soovitusi kuidas ennast ise toimuvaga paremini kurssi viia, mida ise selleks ära teha, et teine sünnitus kulgeks paremini. Iga kohtumisega suutis Eeva-Lote oma enesekindluse ja positiivse teadlikkusega mind maha rahustada ning seeläbi ka sünnituseks ette valmistada. 

Kui õige aeg kätte jõudis ning  Eeva-Lotele kirjutasin, ei läinud enam kaua, kui ta kohal oli ja olukorra üle võttis. Kohtusime haiglas, kus ta aitas mul enda eest seista, rääkis välja lausa võimaluse õues liikuda-tuhutada, millest oli tohutult suur abi. Õues oli Eeva-Lote mulle toeks. Ma sain seda pisikest naist kallistades üle elada need suured tuhud kuniks ka mees kohale jõudis. Eeva-Lote on tõesti üks vägev naine! 

KTG aparaat – mis mulle üldse ei meeldinud, sest liikuda ei saa ja tuleb ju lamada, Sel ajal Eeva-Lote pakkus lõhnavat lavendlikotti nuusutada, mis on rahustava toimega. Ta oli tõsiselt hästi ette valmistunud ning oma rahuliku olekuga suutis ka minus rahutunnet luua. Aeg KTG all möödus hingates, mil meenus hiljutine loomaaiaskäik, seal hüljeste lähedal lõhnavad lavendlid… Peale KTG-d tegi Eeva-Lote meist veel viimase pildi enne, kui me juba kolmekesi haiglas olime. Sünnitustuppa jõudes enam kaua ei läinudki. Ligikaudu 10 minutit, paar tuhku ning 3-4 pressi järel sündiski meie väike Selina. Uskumatu tunne! Ei mingit voodisse aheldamist, selili sünnitust, lapsele pähe paigaldatud andurit või lahtilõiget, kõik see puudus. Ka valuvaigisteid ei pidanud võtma. Kõik mille esimesel korral sain, jäi teisel korral kogemata. Ja see eufooria, mis sellele kogemusele järgnes… Uskumatu! Kõik oli nii ehtne ja selge. Olgugi, et kell oli juba 23:28 ja Guns n’Roses hakkas juba lavalt maha tulema olin ma valmis kontserdile edasi minema. 😀 Super!

Peale sünnitust tuli Eeva-Lote meid järgmisel päeval veel ka haiglasse vaatama. Tema pühendumus on siiras ning ta panustas meie peresse rohkem aega ja energiat kui oleksin osanud oodata. 

Ma olen siiralt tänulik, et Eeva-Lote minu teele sattus ning ta mulle appi tuli. Mul oli teda tõesti vaja! Aitäh Sulle!