fbpx

Kui ma ei armasta oma venitusarme – intervjuu Ketlyn Postiga

Jutustasin ühe imetoreda emaga, kes on oma raseduse ajal kogenud üpriski suuri kehalisi muutusi, mis lõpuks suunas teda õppima Fibroblast Plasmaliftingut. Selles postituses saad teada kõike vajalikku antud protseduuri kohta ning natukene ka Ketlynist endast ja tema rasedusloost. Põnevat lugemist!

Võimalik, et juba enne rasedaks jäämist olete kuulnud – ja võibolla ka muret tundnud venitusarmide pärast. Ükskõik, kas see oli teie ema, kes rääkis või näitas oma venitusarme või kuulsused, kes uhkusega Instagramis on oma venitusarme näidanud. Venitusarmid on muutunud raseduse ja sünnituse sünonüümiks, just nagu hommikused iiveldused ja mähkmetevahetus. Ma väga pooldan mõtet, et venitusarmid on märgiks sellest, et oled hakkama saanud millegi võimsaga – toonud siia maailma ühe pisikese beebi, aga kuigi me kõik tahame oma keha armastada just sellisena nagu see on, teame ka seda, et venitusarmid võivad tekitada ebakindlust.

Imeline ema Ketlyn

Oled väikse tüdruku ema, too välja kolm asja, mis sinu elus muutus pärast lapse saamist?

Pärast lapse saamist tuli elu korraldada ümber, senised spontaansed käigud pikemalt ette planeerida ja õppida leida “oma” aega. Prioriteedid kindlasti muutusid, kui varasemalt oli kodu koguaeg ideaalses korras siis nüüd sai enamuse tähelepanust beebi ja teised varasemalt tähtsad asjad muutusid vähem tähtsamateks. Tavapärane rutiin muutus, kõik kodused toimetamised võtsid nüüd palju kauem aega, sest samaaegselt tegelesid ka lapsega, isegi juuste pesemist tuli ette planeerida ajaks kui laps lõunaunes oli. Aga need olid toredad muutused, õppisin asju ümber hindama ja ei võtnud enam asju iseenesestmõistetavana.

Kirjelda mõne lausega oma sünnitust

Esmasünnitajana tundus kõik nii uus ja huvitav, aga samaaegselt oli kuklas koguaeg hirmutunne. Sünnituse esilekutsumine võttis 3 pikka päeva, kui viimaks midagi toimuma hakkas. Senised hirmud olid tõeks saanud, sünnitus oli pikk, raske ja pisaraterohke. Õnneks oli värskel ilmakodanikul kõik kõige paremas korras, ning tundsin, et minu raske öö oli seda kõike väärt.

Milliseid kehalisi muutusi kogesid raseduse ajal ja pärast rasedust ja mis olid sinu jaoks kõige raskemad muutused?

Rasedusega võtsin esialgu päris palju kaalus alla, teise trimestri keskpaigani polnud mul isegi väikest kõhukest ees. Siis edaspidi juba hakkasin kosuma, kõhtu kasvatama ja kilosid koguma. Aga võtsin kõike muretult, sest teadvustasin endale pidevalt: see on normaalne, ma kasvatan enda sees uut elu. Üsna pea sai selgeks, et minu tihedast kreemitamisest ei ole kasu ja kõhtu katsid uhked venitusarmid. Neid oli nii palju, et tihti käisin end peegli ees vaatamas ja mõtlesin mida ma küll nendega peale hakkan ja kuidas kohanen. Valasin nii mõnegi pisara, sest kartsin et need jäävadki nii sügavad, nendega ei saa midagi teha.. Pärast lapse sündi oli lisaks vägevale hulgale armidele ka lõtvunud nahk. See oli enesekindlusele paras hoop ja päris pikka aega püüdsin seda varjata. Teadsin, et mu keha on vägev et millegi nii võimsaga on hakkama saanud, aga samas olin kurb, sest teadsin et siledat nahka ma enam ei saagi.

Milliste soovidega pöörduvad sünnitanud naised sinu poole?

Sünnitanud naised pöörduvad minu poole enim just venitusarmidega rindadel, reitel ja kõhul. Mõni kõht on rasedusega nii suur olnud, et ka lõtvunud nahka tuleb pinguldada. Kuna lõikusele minek on enamus naistel kõige viimane variant, siis mul on hea meel et saan neile abiks olla samade probleemide parendamisega millega ise silmitsi seisin.

Fibroblast Plasmalifting

Pärast esimest protseduuri

Mis on Fibroblast Plasmalifting?
Fibroblast plasmalifting on mittekirurgiline protseduur, mille eesmärk on

nahka trimmida, kaotada kortsukesi ning siluda arme.

PLASMA on nn neljas agregaatolek, on osaliselt või täielikult ioniseeritud gaas.

FIBROPLAST on kollageeni sünteesiv rakk. Fibroplastide stimuleerimisega soodustab

spetsiaalne seade kollageeni ja elastiini sünteesi, taastades seeläbi naha nooruslikkuse.

Kuidas protseduur välja näeb?

Protseduuris kasutatava seadmega tekitatakse üliväike plasmaatiline sähvatus, mis suunatakse naha pinnal olevasse mikromillimeetri surusesse olevasse punkti. Punkti vahetus läheduses nahk pinguldub, mille tulemusena väheneb üleliigne nahk, kaovad kortsukesed, paraneb naha toonus ning väljanägemine saab värskema ilme.

Teiseks, kohalik plasmaefekt stimuleerib naha regeneratsioonireaktsiooni, soodustab

mikrotsirkulatsiooni ja metaboolsete protsesside mitmekordistumist ning põhjustab uue

kollageeni ja elastiini aktiivset tootmist.

Kas ühest protseduurist piisab?

Olenevalt probleemist, kliendi vanusest ja naha seisukorrast on vajalik 1-4 protseduuri.
Vajadus on individuaalne, sõltuvalt probleemi ulatusest, nahast ja kliendi soovist. Mõnele võib piisata ühest protseduurist, kuid teisele võib vaja minna kuni kolm protseduuri.

Mis toimub pärast protseduuri?

Pärast protseduuri esineb töödeldud piirkonnal nn “päikesepõletuse“ tunne, võib esineda turset,

mõne aja pärast võib esineda kuivust ja kihelust. Kärnad tulevad maha 5-10 päeva jooksul, see

on suuresti ka individuaalne. Pärast kärnade eemaldumist on nahk roosakas ja tundlik. Kindlasti tuleb nahka kaitsta päikese eest SPF50 kaitsekreemiga.

Kui kaua tulemus kestab?

Tulemus kestab keskmiselt 2-3 aastat, oleneb kliendi enda nahast, elustiilist, organismist ja harjumustest. Armide töötlemisel on tulemus püsiv.

Millal hinnata tulemust?

Iga inimene on erinev. Mõne jaoks on tulemus märgatav kohe pärast kärnade eemaldumist. Teiste jaoks on tulemus märgatav 5-8 nädala pärast. Pärast kärnade eemaldumist on nahk paranenud täielikult 8 nädala pärast, siis saab soovi korral protseduuri korrata.

Millised on antud protseduuri riskid ja kõrvaltoimed?

Jälgides tähelepanelikult kõiki järelhooldusjuhiseid on riskid minimaalsed. Kindlasti tuleb kliendiga teha põhjalik konsultatsioon ja välja selgitada kas protseduur on kliendi jaoks näidustatud.
Spetsialisti protseduurijärgse hoolduse nõuannete mittejälgimine võib põhjustada pigmendilaike ja kärnade nokkimise puhul võivad tekkida armid.  

Kust võib leida rohkem infot sinu teenuste kohta?

Minuga saab ühendust võtta telefoni teel 5855 8444 või külastades minu Facebooki lehte. 

PIDAGE MEELES: Lapse saamine on suur asi. Teie keha läbis palju muutusi, tuues pisikese siia maailma. Need venitusarmid annavad tunnistust läbielatust – ja teil pole põhjust neid häbeneda.