fbpx

Seks raseduse ajal

Raseduse ajal võite tunda palju erinevaid soove ja tundeid, alustades suurest seksuaalsest ihast kuni selle täielikule kadumisele, kuid ärge arvake, et raseduse ajal pole võimalik olla seksuaalselt aktiivne.❣️See on täiesti normaalne, et tunnete end raseduse ajal seksi suhtes ebakindlalt ja on täiesti mõistetav, kui teil on palju küsimusi. Kas see on ohutu❓Mida ma tunnen seksuaalse vahekorra ajal ❓
Tavaliselt on teine trimester kuldpunkt seksuaalelu elamiseks. Halvim hommikune iiveldus on möödunud ja kaunid rasedusega kaasnevad kurvid on teie kehal oma kohta leidmas. Lugege täpsemalt, mida tähendab rasedusaegne seks, alates ohutusest, enesetundest ja selle kasulikkusest.
❣️KUI OHUTU ON RASEDUSAEGNE SEKS?
Kui teie arst või ämmaemand pole teie jaoks välja toonud konkreetseid põhjuseid, miks vahekorras olemist vältida, on see teie, teie partneri ja teie areneva lapse jaoks täiesti ohutu.
Naudi teadmist, et normaalse raseduse puhul seks ei ole mitte ainult ohutu, aga ka väga hea teile, teie tervisele, meeleolule ja suhtele.
💤👩‍❤️‍👨💆‍♀️Naised, kes kogevad raseduse ajal orgasme, on tundnud paremat hormonaalset tasakaalu, südame-veresoonkonna suurenenud verevoolust, madalamat stressitaset, paremat und ja üldist rahulolu ja rõõmu. Neid positiivsed tagajärgi tunnetab ka beebi.
NÜÜD KUI TEATE, ET SEKSUAALNE VAHEKORD RASEDUSE AJAL ON OHUTU JA TERVISLIK, SIIS MIS TUNDED TEID VALDAVAD RASEDUSAEGSE SEKSI AJAL?
Hormoonide tõttu võivad mõned naised tunda, et nende vagiina on vähem pingul. Seda võivad põhjustada mitmed tegurid, näiteks suurenenud tupe märgumine ja hormoonide nihe. Samas võite tunda, et teie vaagnapõhjalihased on liiga pinges (see võib tuleneda sellest, et suguelundid üldiselt võivad muutuda tundlikumaks), mis võib muuta seksi natukene ebamugavaks.
Seksuaalnõustajad on soovitanud sellises olukorras võtta rohkem aega enne vahekorda, et meelestada end õigele lainele, nautida hellitusi ja lähedust. Samuti soovitavad nõustajad tähelepanu pöörata stimulatsioonile ning ebamugavuse korral vältida vaginaalset vahekorda.
❣️❣️ VÕITE KOGEDA KERGEMINI ORGASME
Stephanie Buehler on raamatu “Paaride nõustamine enne rasedust, raseduse ajal ja pärast rasedust: seksuaalsuse ja läheduse probleemid” autor. Ta on ka psühholoog ja diplomeeritud seksiterapeut. Ta märgib: “Mõnel naisel võivad verevoolu ja hormoonide tõttu raseduse ajal kogeda orgasmi esimest korda elus”. See hämmastav tõsiasi on suureks boonuseks, miks jätkata seksuaalset vahekorda raseduse ajal. See muidugi ei kaasne iga naisega ja igal ajahetkel, sest raseduse ajal naise keha ja hormoonid muutuvad iga päev, nädal ja kuu.
❣️TEIE SUGUELUNDID VÕIVAD OLLA TUNDLIKUMAD
Hormonaalsete muutuste tõttu leiavad mõned naised, et nende seksuaalne vajadus on muutunud väga suureks. Aga mis täpsemalt stimuleerib seda vajadust? Suureks teguriks on suurenenud verevarustus tupes ja vaagnapiirkonnas ja igasugune stimulatsioon mõjub intensiivsemalt, kui varem. Möllavad hormoonid (progesteroon, östrogeen ja teisel trimestril testosteroon), muudavad teie rinnad ja rinnanibud tundlikumaks, suurendavad vaagnapiirkonna verevarustust ja toodavad rohkem “loomulikku libestit”.
❣️TEIE SUHE ON TUGEVAM
Rasedus on emotsionaalne teekond nii teie kui ka teie partneri jaoks. Omavahel intiimsuse jagamine on suurepärane võimalus sel põneval ajal teineteisele tähelepanu anda ja hoida tugevat sidet.
Alati hoolides,
Doula Eeva-Lote