fbpx

Sa oled hea ema isegi, kui…

Ideaalset ema pole olemas. Ei ole olemas ema, kes alati teeb kõik õigesti. Täiuslikkus ei ole emaks olemise eeltingimus. Me teeme vigu, meie emotsioonid saavad vahel meist võitu ja meie lastel esineb jonnimist ja magamatust, aga ükski neist ei mõjuta meie väärtust emana. Need on kõigest välised asjaolud , mis ei tähenda, et oleksite ebaõnnestunud. Emad peaksid keskenduma hetkedele, mis lähevad hästi ja toovad naeratuse näole🌞 (uskuge mind, neid ilusaid hetki on kordades rohkem, kui ebaõnnestumisi). Kui emad vajavad midagi, mille abil saaksid oma edusamme mõõta, tuleks keskenduda kiindumuse loomisele.
🤱Turvalise kiindumuse loomiseks võiksid lapsed tunda:
🤍Et neid märgatakse- mitte ainult silmadega, vaid last tajuda sügavalt ja empaatiliselt. Näiteks märgates nende vajadusi, mis on nende käitumise aluseks.
🤍Turvatunne- vältida tegevusi ja vastuseid, mis lapsi võivad hirmutada, haavata või panna tundma, et neid ei mõisteta. Aidata lapsel arendada sisemist heaolutunnet.
🤍Rahu- aidata lapsel tema raskete emotsioonide ja olukordadega toime tulla ning mõista, et ka nemad elavad läbi emotsioone ja tujusid just nagu meie.

Suurt rolli ei mängi, kas magasite koos või kasutasite unetreeningut. Kas neil olid riidemähkmed või ühekordsed mähkmed. Kas toitsite oma last rinnaga või pudelitoiduga. Loeb see, kuidas olete häälestatud ja kuidas suhtlete oma lapsega. Puudub üks ainuõige viis, kuidas last kasvatada. Parim lapsevanemaks olemise viis on see, mis sobib teie sisemiste väärtustega.🤍

Pea meeles, OLED HEA EMA!🥰

Alati hoolides,
Doula Eeva-Lote