fbpx

Tandemimetamine

Tandemimetamine tähendab seda, kui naine imetab üheaegselt kahte last- tavaliselt väikelast ja vastsündinud beebit. Imetamine võib toimuda korraga või üksteise järel ning selle otsuse saate teha teie, võttes arvesse, mis on teile mugavam.
On kujunenud valearusaam, et raseduse ajal tuleb peatada imetamine, et kaitsta nii enda kui ka sündimata beebi heaolu. Tegelikkus on aga see, et imetamine nii raseduse ajal kui ka pärast uue lapse sündi on terve ema ja normaalse raseduse korral täiesti normaalne ja turvaline otsus, mille naine saab ise teha.
TANDEMIMETAMISE PLUSSID
🍼ROHKEM PIIMA
Üldiselt, mida rohkem piima tarbitakse, seda rohkem ka naine seda toodab. Seega naised, kes imetavad korraga rohkem kui ühte last, toodavad ka kaks korda rohkem piima. Kuna tandemimetamise ajal tarbitakse piima mõlemast rinnast, on tõenäoline, et tekib rohkem piima ja võib esineda ka rinnapiima ületootlikust.
Samuti on tavaline, et nii väikelaps kui ka vastsündinu soovivad päeva jooksul eraldi kellaaegadel imetamist. See tähendab naise jaoks sagedamast imetamist, mille tagajärjel täiendav stimulatsioon käivitab ka suurema piimatootluse.
Üheks suureks plussiks on ka see, et vastsündinule on piim koheselt olemas ning kaalulangus on minimaalne.
🍼VÄHENDAB PIIMAPAISU TEKET
Piimapaisu puhul on piima kogus suurenenud kuid piimavool on ümbritsevate kudede tursest takistatud. Rindades võib tunda pakitsust. Nad võivad tunduda kõvad, hellad, valulikud, vahel punetada, nahk võib olla tursest läikiv.
Piimapais võib tekkida hiljem ka lapse imetamise rütmi muutumisel (öine toitmine või üks päevane söötmiskord jääb vahele).
💛AITAB LUUA TUGEVAMA SIDEME VÄIKELAPSE JA VASTSÜNDINU VAHEL
Imetamine raseduse ajal ja pärast uue lapse sündi(tanemimetamine) võib muuta üleminekuperioodi vanemale lapsele psühholoogiliselt sujuvamaks. Väikelapsel võib olla keeruline kohaneda uue beebiga, aga yandemimetamine võib hõlpsustada ja soodustada õdede-vendade vahelist sidet, pakkudes neile tegevuse, milles nad saavad koos osaleda.
❣️Tasub ära märkida ka seda, et 3.-4. raseduskuul moodutsub rindadesse kolostrum ehk tarnespiim, mis kaitseb beebit ümbritsevate pisikute eest, aitab kohaneda uue elukeskkonnaga, paneb tööle tema õrna seedesüsteemi ja kaitseb last kollasuse eest. See on väga vajalik beebile, aga tandemimetamise korral vanemale lapsele ei pruugi tarnespiim meeldida. Seetõttu võib vanema lapse imetamine olla keerukam, kuid kui tarnespiim muutub tavaliseks piimaks, olukord tavaliselt muutub.
Lisaküsimuste korral olen alati valmis vastama ja abistama💛
Hoolides,
Doula Eeva-Lote