fbpx

Kolm nõuannet uuele lapsevanemale

🐣HOIDKE NABANÖÖR PUHAS JA KUIV
Varasemalt on soovitatud naba ja nabavääti alkoholi või sarnase ainega puhastada, aga tegelikult ei pea ja isegi ei tohiks seda teha. Nabaväät sisaldab kasulikke baktereid, mis on vajalikud nabanööri kuivamiseks ja lõpuks ära kukkumiseks. Kindlasti tuleks hoiduda ka nabaväädi katsumisest, sest pärast sündi kukub see ise ära (võib võtta aega kuni 14 päeva). Nabaväädi piirakonnas võib esineda ka natukene verd, mis on täiesti normaalne ning ei vaja muretsemist 🙂
🐣VASTSÜNDINUD BEEBID EI VAJA VANNITAMIST
Lapsevanemana, vannitate oma beebit palju ning see on okei, kui lükkate esimest vannitamist edasi. Miks küll?
Teie beebi on alguses kaetud lootevõidega (vernix caseosaga), mis on valge juustutaoline kaitsekiht, mis on teie lapse loomulik nahakaitsekiht. See aitab beebi väikese immuunsüsteemi üles ehitamist. Mida kauem vernix nahale jääb, seda parem. Seega ei pea kiirustama beebi esimese vannitamisega.
 
🐣LÄHEDUS ON VÄGA OLULINE.
Kaisutage ja kallistage. Paljaste kehade kokkupuude on väga tähtis nii emale kui ka beebile. Põhjuseid, miks see oluline on, on palju:
1. See on lihtne: asetage beebi paljalt oma rinnale, olles ise palja ülakehaga, peal mõnus soe tekike. Pärast sündi olete nii teie kui ka beebi väsinud ja vajate puhkust ning selline viis on ideaalne saavutamaks lähedust ja puhkust.
2. See aitab beebil reguleerida kehatemperatuuri, hingamissagedust ning loob turvatunde. Teie beebi veetis kogu selle aja teie sees soojas ja kindlas keskkonnas, seega on mõistetav, kui nad tunnevad end kõige mugavalt teile väga lähedal olles.
3. Selline meetod aitab beebil paremini uue maailmaga harjuda. Kui plaanite imetada oma last, aitab naha lähedus luua beebil tugeva sideme, stimuleerida vajalikke hormoone ja luua loomuliku instikti. Naha lähedus on oluline kohe pärast sünnitust ja mitu nädalat pärast lapse sündi, seega kaisutage ja kallistage oma beebit palju.
❣️PIDAGE MEELES! Olete tugev, armastav ja võimeline oma vastsündinud beebi eest hoolitsema. Olen teie jaoks vajalike teadmiste ja hoolivusega alati olemas!
Doula Eeva-Lote