fbpx

Koer ja beebi-esimene kohtumine

See on osa sünnitusplaanist, millest sageli mööda vaadatakse. Lemmikloomad, kellele pööratakse enne beebi saabumist palju tähelepanu, peavad nüüd kodus uue väikese inimesega harjuma. Kirjutan siia mõned näpunäited, mille eesmärk on aidata ja muuta teie koera tutvustamist uuele ilmakodanikule lihtsamaks.
 
🐶 Esimene samm on aegsasti ette planeerimine. Kas teie tulevase lapse tuba on koera lemmik koht majas? Sellisel juhul soovitan hakata lemmiklooma harjutama uue sama mugava ja meeldiva kohaga, et nad tunneksid end turvaliselt ja arvestatuna.
🐶 Koerad on äärmiselt targad. Vastavalt Pedigree.com andmetele suudavad koerad juba väga varakult tajuda muutusi naise kehas. Teie koer võib sõna otseses mõttes teie rasedust “nuusutada”, sest kui naine rasestub, muutub ka tema kehakeemia.
Kuna koerad tajuvad varakult tulevasi muutusi, soovitan võimalikult vara läbi mõelda, kuidas teie ühine päevarutiin hakkab erinema praegusest rutiinist. Näiteks; kas teie koer magab voodis, võib-olla isegi teie ja teie partneri vahel? See võib vajada mõningast kohandamist, eriti kui kavatsete beebit voodis imetada või koos turvaliselt magada. Lahenduseks võib olla koera harjutamine tema enda pesas või jalutsis magama enne teie eeldavat tähtaega.
 
 
052A0255done-copy
🐶 Lõpetuseks üks suurepärane idee on leida oma lemmikloomale turvaline päevahoid, et saaksite muretult sünnitusele keskenduda, teades, et teie lemmiku eest hoolitsetakse ja temaga tegeletakse. Mõned paarid on kasutanud koerte hoidu ka pärast sünnitust, et koju jõudes kohaneda uue beebiga, veendudes, et ka nende koer saab kogu tähelepanu, mida vajab. Kui toote koera tagasi koju, siis tuleks tekitada olukord, kus laps “saabub” pärast koera, et mitte tekitada koerale tunnet, et beebi oleks “tunginud” tema koju. Selline mänguline olukord aitab vältida koera armukadedust ning aitab paremini luua tugevat ja hoolivat sidet koera ja beebi vahel.
🤍 Loodan, et leidsite abi antud nõuannetest. Koerad on suurepärased sõbrad, kes abistavad teid lapse üleskasvamise juures palju.
 
Hoolides,
Doula Eeva-Lotte