fbpx

Sünnituse faasid: Vaimu-ja sünnimaailma kombinatsioon

Teie sünnituskogemus pole ainult see, mis toimub sünnitustoas – ega ka see, mida teie tugiisik näeb. Sünnikogemust kirjeldatakse sageli kui “kehavälist” või “vaimu ja sünnimaailma kombineeritud” teekonda.

Vaimse-ja reaalse sünnitusmaailma vahel on õhuke piir. Igas sünnitusfaasis sukeldub sünnitav naine üha sügavamale vaimsusesse. Esimest sünnitusetappi nimetatakse ka latentseks faasiks, kus luuakse koos partneriga vaikne ja rahulik keskkond, mille tulemusena tekib mõnusalt maandav energia.

pitocin-induction-722x406

SÜNNITUSFAASID

Aktiivses sünnitusfaasis (mis on osa esimesest etapist) olete vaimse-ja sünnitusmaailma vahel. See on aeg, kui te hakkate kulgema rohkem omas rütmis. Nüüd saavad partner ja doula teid toetada keskendumisel ja hingamisel. Vaimumaailmas olles, olete nüüd koos kõigi teiste naistega, kes sünnitavad teiega samal päeval või ajahetkel. Pidage meeles, üks kokkutõmme korraga; te olete suuteline tegema kõike ühe minuti jooksul!

ÜLEMINEKUFAAS

Teises sünnitusetapis juhivad teid minevikus sünnitanud inimesed- teie ema, vanaema ja teie esivanemad-nemad on teiega koos spirituaalses maailmas, juhendades ja aidates teid sünnituse üleminekufaasis. See faas võib tunduda teie sünnituse kõige intensiivsema osana; see on hea aeg meeldetuletuseks, et te olete hoitud ja tugev ning saate sellega hakkama. Sünnituslained ja kokkutõmbed muutuvad intensiivsemaks. Sünnituse edenedes hakkate tundma survetunnet. Sel hetkel mõelge kogu sellele jõule, mis teie sees on ja mis on juhatanud teid sellele imelisele teele. Samuti võib mõelda naiste peale, kes on juba kogenud sünnitust ja ka nende peale, kes kogevad seda pärast teid. Pärast lapse sündi tulete te tagasi reaalsusesse. Teie tugiisik, partner ja doula aitavad teil naasta tagasi kohta, kus te kohtute oma beebiga.

KOLMAS SÜNNITUSFAAS

Kolmas sünnitusetapp hõlmab platsenta sündimist, imetamist ja taastumist. Platsentat nimetatakse tihti ka “elupuuks”. See elupuu on teie last toitnud ning seetõttu on see paljudes kultuurides au sees. Näiteks Ugandas nähakse platsentat lapse kaksikuna ja tal on oma vaim, mis elab nabanööris. Ka meie kultuuris on platsenta austamine muutunud üha enam normaalsuseks. Platsentast on võimalik teha näiteks kapsleid, tinktuuri või homöopaatilisi teri ning palju muud. Selles faasis te hoiate ja imetlete oma beebit, kellega koos olete läbinud raske, aga maagilise teekonna. Esmakordselt saate oma lapsele pakkuda emapiima.

NELJAS SÜNNITUSFAAS: KULDNE TUND

Neljas etapp on sünnitusjärgne aeg. See on aeg, kui olete täielikult tagasi Maal. Saate taas suhelda ja jagada oma sünnikogemust. Tihti sünnitus võib ilmneda väga pikkade ja uduste hetkedena, aga nende jagamine oma partneri või doulaga on väga oluline. See on aeg, kus teie kõrval olnud inimesed aitavad teil oma sünniloo tühjad kohad täita, meeldetuletades, kui tugev ja võimas te olite. See on imeline kogemus, mida saate kunagi jagada ka oma imearmsa lapsega.

aditya-romansa-5zp0jym2w9M-unsplash

See on äärmiselt põnev, mida vaimse maailma teekond sünnitavale naisele pakub. On hea teada, et lisaks doulade, partnerite ja ämmaemandate toele on kogu selle teekonna jooksul meie kõrval ka eelmiste põlvkondade tugi ja armastus. 

Ma olen väga tänulik, et olen osa saanud nii paljudest imelistest sünnituskogemustest.

 

Doula Eeva-Lote